دریاچه حلیمه جان ؛ دریاچه عروس گیلان

سد سفیدرود
آب پشت سد سفیدرود ۱۳میلیون مترمکعب بیشتر از پارسال
مهر ۲۲, ۱۳۹۷
ییلاق سلانسر
ییلاق سلانسر
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
دریاچه عروس

دریاچه حلیمه یا دریاچه عروس گیلان

دریاچه حلیمه ان که معروف به دریاچه عروس است مدت هاست که به عنوان یکی از زبیایی های بکر رودبار شناخته می شود. طبیعت زیبا و بکر دریاچه عروس هر بیننده ای را به وجد می آورد. این دریاچه به قطع برازنده نام دریاچه عروس است.

در بعضی مواقع دریاچه به دو رنگ زیبا در می آید. دلیل آن وجو جلبک های درون آب است که با وزش باد به کناری می روند و رنگ دریاچه را تغییر می دهد.

دریاچه عروس محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت به خصوص با خانواده است.

 

دریاچه عروس

فعالیت هایی که می توانید در دریاچه عروس انجام دهید :

عکاسی:

این دریاچه زیبا محل مناسبی برای عکاسی است. شما می توانید در کنار این دریاچه بایستید و آن را در قاب دوربین خود قرار دهید و این منظره زیبا را جاودانه کنید. در پائیز این منظره زیبا شما را به وجد خواهد آورد. ممکن است در مسیر گل و لای مانع پیشروی شما شود اما این سختی به حضور در این مکان زیبا می ارزد.

پیاده روی:

یکی دیگر از فعالیت ها، پیاده روی در حاشیه این دریاچه زیباست. از گرما و سرمای هوا نترسید . در تابستان دمای هوای اطراف دریاچه بسیار خنک و دلپذیر است.

ماهیگیری:

ماهیگیری فعالیتی جذاب است که می توانید در برخی از فصل های سال در این منطقه انجام دهید.

در اطراف این دریاچه امکانات رفاهی خاصی وجود ندارد، همین امر به بکر بودن این دریاچه کمک می کند و آن را به مقصدی مناسب برای کسانی که علاقه مند به کمپینگ هستند تبدیل می کند.

این دریاجه می تواند مناسب ترین مقصد برای سفرهای یکروزه به خصوص برای ساکنان تهران و شهر های شمالی باشد تا ساعاتی چند از هیاهو و اضطراب شهر فاصله بگیرند و روز خود را در ساحل عروس گیلان بگذرانند.

بیشتر بخوانید : تالاب امیر کلایه

مسیر دریاچه حلیمه جان

آدرس دریاچه عروس تقریباً راحت است. بعد از گذر از منجیل و رودبار وارد جاده تنکابن می شوید. در جاده تنکابن مسیر خروجی روستای حلیمه جان را پیش بگیرید. از آنجا می توانید با کمک مردم محلی راه دریاچه عروس را پیش بگیرید.

 

دریاچه حلیمه جان

 

دریاچه عروس