ییلاق سلانسر

دریاچه عروس
دریاچه حلیمه جان ؛ دریاچه عروس گیلان
مهر ۲۹, ۱۳۹۷
دریاچه ویستان بره سر
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
ییلاق سلانسر

ییلاق سلانسر رستم آباد

قدم زدن روی ابرها آرزویی است که هر کسی در کودکی داشته است. حال این آرزو برآورده می شود زمانی که شما خود را به ییلاق سلانسر برسانید. ییلاق سلانسر با ارتفاع ۱۲۵۰ متری که از سطح زمین دارد به این آرزوی دیرینه رنگ واقعیت می دهد.

سلانسر در زبان محلی به معنای منطقه ای است که مشرف به آبگیر است. سل در گویش محلی به معنای آبگیر و مرداب است.

ییلاق سلانسر کجاست ؟

ییلاق سلانسر از معدود ییلاق های استان گیلان است که فاصله کمی با مرکز استان گیلان دارد و مقصد مناسبی برای کسانی است که از جنوب گیلان وارد آن می شوند. برای رفتن به این ییلاق در ابتدا باید خود را به شهر رستم آباد برسانید سپس از آنجا به سمت ییلاق سلانسر روانه شوید. در میانه راه و در مسیر رسیدن به سلانسر منظره زیبای شهر رستم آباد، کوه درفک و جلگه سپیدرود شما ار شگفت زده خواهد کرد.

 

ییلاق سلانسر رستم آباد

پوشش گیاهی سلانسر

پوشش گیاهی این بخش به نسبت دامنه های شمالی البرز کمتر است اما در طول مسیر و همینطور در این منطقه شاهد درخت های راش، توسکای ییلاقی، افرا، پلت، کاج و بلوط هستیم. علفزارهای این منطقه نیز شما را برای گرفتن عکس های زیبا دعوت می کنند.

با ادامه مسیر به مرور از مرز ابرها گذر می کنید و می توانید شاهد دریای ابرها در زیر پای خود باشید.

امکانات سلانسر

سلانسر امکاناتی نظیر آب لوله کشی، برق و … ندارد. از آن جهت امکاناتی در آن نیست، سکنه دائمی نیز ندارد و در فصل های سرد سال کسی قادر به اقامت در این منطقه نیست. درسال های نه چندان دور گاهی اهالی از شفت و شهرهای نزدیکتر برای چرای دام ها به این منطقه می آمدند و البته محل مناسبی برای عشایر بود. اما با ایجاد طرح حفاظت از جنگل ورود دام به این منطقه ممنوع شد.

حالا این ییلاق تبدیل به منطقه ای بکر و دست نخورده در استان گیلان شده است و تنها به ییلاقی بکر برای گذراندن تابستان معروف شده است.

 

ییلاق سلانسر رستم آباد

نکات سفر به ییلاق سلانسر :

۱٫اگر به این منطقه سفر می کنید متوجه می شوید که شاخه های بالای برخی از درختان سوخته است که این امر به علت صاعقه رخ می دهد. از این رو پیش از سفر به این منطقه وضعیت هواشناسی را بررسی کنید تا به مشکل جدی برنخورید.

۲٫ با افزایش ارتفاع هوای این منطقه سردتر می شود در نتیجه لباس گرم و کیسه خواب را فراموش نکنید.

۳٫ امکانات چندانی برای اقامت در این منطقه وجود ندارد. البته می توانید از مردم محلی در این رابطه راهنمایی بخواهید. در صورتی که علاقه مند به کمپینگ هستید فرصت خوابیدن روی ابر ها با لحافی از ستاره های درخشان را از دست ندهید.

لباس گرم، کیسه خواب و آوردن کنده های چوب را فراموش نکنید.

۴٫این ییلاق در فصل تابستان محل رویش گل گاو زبان است. می توانید در این فصل برای مصرف کمی از آن ها را بچینید.

دیگر جاذبه رودبار : دریاچه حلیمه جان

 

ییلاق سلانسر رستم آباد