جنگل گیسوم

دریاچه نئور
دریاچه نئور
مرداد ۶, ۱۳۹۷
فاضلاب1
فاضلاب در استان گیلان
مرداد ۶, ۱۳۹۷
پارک جنگلی گیسوم

جنگل گیسوم : تونل جنگلی

جنگل گیسوم از جنوب ۱۴ کیلومتر با رضوانشهر و از شمال ۲۰ کیلومتر با تالش فاصله دارد. یکی از دلایل محبوبیت جنگل گیسوم معروفیت آن به خاطر تونل جنگلی است. درختان سر به فلک کشیده حاشیه جاده که تداعی کننده یک تونل است .

 

جنگل گیسوم

 

علاوه بر تونل جنگلی پدید آمده تقابل دریا و جنگل گیسوم از دیگر شگفتی های این جنگل زیباست .

جنگل گيسوم با مساحتي حدود ۸۰ هکتار، با درختان جنگلي انبوه و گونه‌هاي گياهي خاصي که دارد، چشم انداز زيبايي را براي گردشگران فراهم مي‌کند، اين پارک با امکاناتي نظير پارکينگ در داخل محدوده پارک، وسايل بازي کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پيک‌نيک روزانه، کمپينگ طبيعي، مسيرهاي پياده روي، مجموعه فضاهاي جنگلي باقيمانده در ناحيه شرقي، جنگل شمشاد و موزه طبيعي گل و گياه منتظر حضور گردشگران است.

همچنین در این جنگل واحد های اقامتی متنوع برای شب مانی گردشگران وجود دارد و مردم محلی نیز خانه های خود را به گردشگران اجاره می دهند.

 

جنگل گیسوم

 

در مجموع ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ای از شمال گیلان شناسایی شده‌است که ۲۱ گونه آن چوبی و مابقی را گونه‌های علفی تشکیل می‌دهد.

درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی به وپژه درختان انجیلی ( آسون دار )، چشم انداز رویایی در فصل پاییز به همراه دارد.

در پارک جنگلی گیسوم امکانات رفاهی و سوییت و منازل تعبیه شده است و پاسگاه پلیس امنیت این پارک را شبانه روزی کنترل می کند.مغازه های مختلف خرید و ساحل زیبای آن برای شنا جذابیت آن را دو چندان کرده است.بهترین زمان سفر به گیسوم ماههای اردیبهشت و مهر و آبان است.