دریاچه ویستان بره سر

ییلاق سلانسر
ییلاق سلانسر
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
درفک
منطقه درفک
مهر ۳۰, ۱۳۹۷

دریاچه ویستان بره سر : منطقه ای بکر در کنار رودبار

دریاچه ویستان یکی از بکرترین دریاچه های استان گیلان است. یکی از دلایل بکر بودن این منطقه قرارگیری در مناطق کوهستانی و ییلاقی است که مسیر دسترسی به این منطقه را سخت کرده است. علاوه بر این در اطراف این دریاچه هیچگونه امکانات رفاهی وجود ندارد.

دور تا دور دریاچه را درختان راش زیبا فرا گرفته است که انعکاس آن ها درون آب رنگ سبز زیبایی را به آنان می بخشد. در این منطقه می توانید به معنای واقعی طبیعت زیبا را حس کنید و از صدای پرندگان لذت ببرید.

دریاچه ویستان در ۵۵ کیلومتری شهر رودبار و در ارتفاع ۱۲۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. دریاچه حاصل از زلزله ای است که در این منطقه رخ داده و از چشمه های آب زیرزمینی تامین می شود.

وسعت دریاچه چیزی حدود ۴ هکتار است و عمقی ۱۰۰ متری دارد.

 

دریاچه ویستان بره سر

 

پوشش گیاهی دریاچه ویستان:

دریاچه ویستان پوشش گیاهی زیبا و حائز اهمیتی دارد. درختان راش، بلوط و زالزالک از درختانی هستند که دور تا دور دریاچه را فراگرفته اند. تپه ماهورهای اطراف دریاچه نیز پوشش گیاهی بسیار زیبا و متنوعی دارد که میتوان به شیرین بیان، گل گاو زبان و لاله کوهی اشاره کرد.

اما منحصر به فردترین پوشش گیاهی این منطقه سوسن چلچلراغ است که در مناطق اندکی می روید و این بار منطقه ویستان بره سر میزبان این گیاه زیباست.

گونه های جانوری دریاچه ویستان :

اطراف دریاچه ویستان جانوران مختلفی از آبزیان، پرندگان و پستانداران وجود دارد.

درون دریاچه انواع ماهی ها وجود دارند که هنوز درگیر آلودگی های محیطی نشده اند و محل مناسبی برای ماهیگیری است.

جاذبه های دیگر رودبار : ییلاق سلانسر

 

دریاچه ویستان بره سر

 

دریاچه ویستان بره سر کجاست ؟

برای رفتن به دریاچه ویستان باید به شهر رستم آباد بروید و از آنجا مسیر روستای بره سر را پی بگیرید. از روستا تا دریاچه یک جاده دو کیلومتری است که پیشنهاد می کنیم این مسیر را با اتومبیل دو دیفرانسیل طی کنید.

نکته های سفر به دریاچه ویستان

  1. در سفر به این دریاچه تمام ملزومات را با خود همراه کنید. چرا که در اطراف این دریاچه هیچگونه امکاناتی وجود ندارد.
  2. برای اقامت در اطراف آن می توانید در خانه های روستایی اقامت کنید و یا در اطراف دریاچه کمپینگ بزنید. البته لباس های گرم و کیسیه خواب را فراموش نکنید.
  3. ماهیگیری می تواند یکی از فعالیت های لذت بخشی باشد که در این دریاچه انجام می دهید.

دریاچه ویستان بره سر

 

دریاچه ویستان بره سر

 

دریاچه ویستان بره سر