جنگل نقله بر

درفک
منطقه درفک
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
قلعه گردن تول لات
قلعه گردن تول لات
آبان ۲, ۱۳۹۷
جنگل نقله بر

جنگل نقله بر : جنگل سبز رودبار

در میان جنگل های کوچک و بزرگ رودبار ، جنگل نقله بر به آن صورت که باید شناخته نشده است و برای بسیاری از مردم ناشناس است. جنگل نقله بر در دهستان نقله بر که یکی از دهستان های رستم آباد است واقع شده است.

راه رسیدن این جنگل بسیار ساده است تنها لازم است تا از دهستان نقله بر به سمت آن بروید. در این حین به جنگلی پر از درختان تنومند و زیبا می رسید و پس از مدتی با گذر از انبوه درختان در یک سو منظره زیبای سپیدرود و در سویی دیگر قله زیبای درفک را خواهید دید.

در این جنگل گونه های مختلف گیاهی و جانوری وجود دارد که اگر خوش شانس باشید می توانید حیواناتی همچون گراز را در این منطقه ببینید.

دهستان نقله بر و به ویژه جنگل آن یکی از بهترین مناطق ییلاقی است و از این رو در فصل های تابستان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. با گذر از جنگل نقله بر هر بار تصویری متفاوت از زیبای های طبیعت را می بینید. حال تصور کنید که تماشای این زیبایی ها همراه با آواز پرندگان باشد تا طبیعت شگفتی های خود را بی هیچ چشم داشتی به شما عرضه کند.

بهترین فصل سفر به جنگل نقله بر

اگرچه جنگل نقله بر بی از همه در فصل های گرم سال مورد توجه قرار می گیرد اما سفر در فصل پاییز نیز خالی از لطف نیست. زمانی که انواع درختان این جنگل برگ های پائیزی خود را سخاوتمندانه فرش راه گردشگران و مسافران می کنند.

جنگل نقله بر به دلیل نزدیکی به تهران و دیگر شهر های بزرگ انتخاب بسیار مناسبی برای سفرهای یک روزه است. به خصوص که می توانید وعده های غذایی خود را درون این جنگل میل کنید. دقت کنید که تا حد امکان از روشن کردم آتش خودداری کنید و در صورت روشن کردن از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنید.

در سال ۸۹ بخشی از این جنگل طعمه آتش شد و همین امر لزوم حفاظت از این جنگل را گوشزد می کند.