آبشار لاتون

کشتی تفریحی میرزا کوچک خان
کشتی میرزا کوچک خان جنگلی
بهمن ۲۵, ۱۳۹۷
آبشار دودوزن
آبشار دودوزن خرمکش
بهمن ۲۷, ۱۳۹۷
آبشار لاتون

آبشار لاتون؛ مرتفع ترین آبشار ایران

اگر تا به حال نمی دانستید بلندترین آبشار ایران در کجا قرار دارد، پس لازم مطلب پیش رو را با دقت بیشتری بخوانید تا با این آبشار زیبا و جذاب آشنا شوید.

آبشار لاتون، آبشاری به طول ۱۰۵ متر است که در روستای کوته کومه شهرستان لوندویل و بخش آستارا قرار دارد. برای رسیدن به آبشار لاتون لازم است تا مسیری ۶ کیلومتری که گذر از آن حدود آن ۳/۵ ساعت به طول می انجامد.

در مسیر این آبشار زیبا می توانید از طبیعت مراتع و جنگل های اطراف لذت ببرید. زمانی که به آبشار لاتون برسید بی شک ارتفاع زیاد آن شگفت زده تان خواهد کرد این در حالی است که آبشارهای دیگری نیز اطراف این آبشار وجود دارند.

آبشاری که در فاصله ده کیلومتری آبشار لاتون قرار دارد، ارتفاعی ۶۵ متری دارد که نسبت به آن عریض تر است.

آبشار لاتون از دامنه های شرقی کوه اسپیناس سرچشمه می گیرد و در نهایت به دریای خزر می رسد.

در مسیر آبشار لاتون چه فعالیت هایی انجام دهیم؟

کمپینگ:

یکی از بهترین پیشنهادها برای سفر به لاتون کمپینگ در این منطقه است. اگر علاقه مند به اینگونه اقامت هستید فرصت را از دست ندهید

کوهنوردی و صخره نوردی:

یک دیگر از فعالیت های جذاب کوهنوردی است . در بالای آبشار قلعه ای به نام اسپینه وجود دارد که توسط بابک خرمدین ساخته شده است. این فعالیت مناسب کوهنوردان و صخره نوردان حرفه ای است.

عکاسی:

لازم به گفتن نیست که طبیعت بکر و زیبای آبشار لاتون ارزش ثبت لحظه ها را دارد. به خصوص در پاییز که درختان چند رنگ شما را به سمت خود فرا می خوانند.

آبشار لاتون