ییلاق النزه

ماهی مالابیج
ماهی مالابیج
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
محوطه تاریخی هفت دغنان
محوطه تاریخی هفت دغنان
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
ییلاق النزه

ییلاق النزه شاندرمن

ییلاق النزه از ییلاقات شاندرمن است که در مسیر عشایر این منطقه قرار دارد. اگر دلتان یک تعطیلات عالی به دور از فضای شهری میخواهد حتما باید به ییلاف النزه سفر کنید و از طبیعیت زیبای آن بهره ببرید. این منطقه پر از درختان راش و چشمه ساران بی بدیل است که برای شما زندگی در یک منطقه خوش آب و هوا را فراهم می کند.

البته دقت کنید که تنها در فصل های بهار و تابستان می توانید به این منطقه سفر کنید و از رفتن به این منطقه در فصول پاییز و زمستان خودداری کنید.

این منطقه مدت هاست که زندگی سنتی و روستایی خود را حفظ کرده است. بدین جهت می توانید انواع حیوانات مانند اسب ها و گاو ها را در این منطقه بیابید. در این منطقه می توانید به خوبی زندگی در یک منطقه روستایی و سنتی را تجربه کنید.

با وجود تمام زیبایی های این منطقه نباید شب های آن را از دست بدهید. اگر بخت یار باشد و هوا ابری نباشد می توانید به تماشای ستاره های زیبا و درخشان بنشینید. در کنار تمام این زیبایی ها معاشرت با مردم محلی را نیز در برنامه سفر قرار دهید که قطعا تبدیل به یکی از لذت بخش ترین خاطره های شما خواهد شد.

در سه کیلومتر این ییلاق نیز آبشار واشیار قرار دارد که ارتفاعی ۱۲ متری دارد البته مسیر رسیدن به این آبشار به دلیل فرسایش توسط رودخانه سخت است و تنها به افراد حرفه ای توصیه می شود که به این آبشار بروند.

 

 

مسیر ییلاق النزه:

مسیر دسترسی به ییلاق النزه از طریق شاندرمن امکان پذیر است که در ۵ کیلومتری ماسال و ۵۵ کیلومتری شاندرمن قرار دارد. برای رسیدن به النزه بایستی از میدان اصلی شاندرمن به سمت چپ بپیچید و در ادامه از مناطق ﺑﯿﺘﻢ، اوﻟﻢ، ﮔﺴﮑﻤﯿﺠﺎن، ﺷﻬﯿﺪ ﺣﺴﺮﺗﯽ ﻣﻌﺎف، ﭼﭙﺮود، اﺳﺘﻪ ﺳﺮ، ﺑﻮﺳﺘﻮن ﮔﺎه، ﺑﺮزف، ﺧﺸﺖ ﺧﻮار، ﭼﺎي ﺧﺎﻟﻪ، ﺳﺒﻞ ﺧﻮار و ﺳﻨﻔﯿﻪ بگذرید تا به این ییلاق زیبا برسید.

لازم به ذکر است که مسیر دسترسی به ییلاق النزه نیز خود یک جاذبه بی نظیر است که حتما از آن لذت خواهید برد.