ساحل صدف آستارا

کمبود نیروی انسانی مهم‌ترین چالش حوزه پرستاری گیلان است
تیر ۲۷, ۱۳۹۷
قرارداد بازیکنان سپیدرود ثبت و کارت بازی آنان صادر می شود
تیر ۲۸, ۱۳۹۷

ساحل صدف آستارا

ساحلی رویایی مملو از صدف که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود فرا می خواند. یکی از دلایل محبوبیت ساحل صدف فاصله کم آن با شهر آستارا است..

ساحل صدف، ساحل امنی برای شنا و سایر ورزش‌‌های دریایی محسوب می ‌شود. امکان قایق‌سواری هم در فصل تابستان دراین ساحل فراهم است. ساحل صدف آستارا که در ۷ کیلومتری آستارا به سمت تالش واقع شده ، اولین طرح سالم سازی در دریای خزر می‌باشد.

گردشگری ساحلی به عنوان قدیمی‌ترین نمونه‌ گردشگری و بزرگترین فعالیت‌ها حتی در جهان است. توسعه‌ گردشگری ساحلی و تفریحات جانبی آن امروزه به الگوی توسعه کشورهای حاشیه‌ دریا مبدل گشته است. از این رو به منبعی سرشار از مزایای اقتصادی‌، اجتماعی‌، فرهنگی و محیطی تبدیل شده است.

در شرایط کنونی با توسعه‌ روزافزون تأسیسات گردشگری ساحلی، گردشگر دیگر به آفتاب لب ساحل، شن‌ها و خدمات پیش پا افتاده ساحلی اکتفا نمی‌کند. او خدمات متنوع‌تری را می‌طلبد که خاستگاه آن ایجاد زیرساخت‌ها و سرمایه گذاری‌های کلان در زمینه ایجاد تسهیلات و ارائه خدمات مناسب به گردشگران است.

استان گیلان با وجود ظرفیت‌‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد هر ساله پذیرای خیل عظیمی از گردشگران در نوار ساحلی خود است. بیش از ۷۰ درصد گردشگران ورودی به استان، گردشگری ساحلی را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌‌کنند.

امکانات بازی و تفریح کودکان،جدا بودن محل شنای برادران از خواهران، وجود مسافرخانه و اتاق های استراحت در شب، پلاژهای عرضه خدمات، اماکن نصب چادر، اکیپ امداد ، نجات غریق و ماهیگیری،مجاورت با جنگل و منطقه‌ی حفاظت شده‌ی لوندویل و از همه مهمتر وجود ماموران انتظامی ،محیطی امن و دلنشین برای گردشگران بوجود آورده است.

آدرس :گیلان ، آستارا ، ۷ کیلومتری آستارا به سمت تالش

 

منبع: سیری در ایران