روستای کانرود

پارک ساحلی شریعتی
پارک ساحلی شریعتی
مرداد ۴, ۱۳۹۷
پارک جنگلی سیاه داران
پارک جنگلی سیاه داران
مرداد ۶, ۱۳۹۷
روستای کانرود

روستای کانرود

نام این روستا از رودی گرفته شده است که در این روستا جریان دارد . کانرود به معنای رودی است که از سرزمین کان یا معدن می گذرد . منظور معدن آهکی است که در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته و در ساخت خانه های روستای کانرود از مصالح این معدن استفاده می شده است. گرچه در حال حاضر به علت مسیر صعب و دشوارش غیر قابل استفاده است.

روستای کانرود در فاصله ۷ کیلومتری غرب جاده آستارا به تالش ،از شمال به شهرستان آستارا (روستای دربند) و از شرق به دریای خزر و از غرب به محله و ییلاقات لاتون و کوه‌های اسپیناس و از جنوب به روستای سیبلی و شهر لوندویل متصل است، همچنین  ساحل صدف نیز در شرق جاده واقع است.

موقعیت روستای کانرود

پیشه اکثر افراد روستا دامداری و زراعت است که به لطف وجود رود کانرود برنج های این منطقه از مرغوب ترین برنج هاست. مردم این روستا به زبان تالشی و ترکی صحبت می کنند.

روستای کانرود با تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری محصور شده است . اولین جاذبه ای که به چشم می آید چشم انداز بدیع این روستاست که در مناطق ییلاقی قرار دارد و هر بیننده ای را محصور خود می کند.

رود کانرود که از قله اسپیناس و چشمه کوه های لاتون سرچشمه می گیرد و با گذشتن از این روستا این منظقه را به مکانی زیبا برای گردشگری و اقامت تبدیل کرده است.

امامزاده ابراهیم و قاسم (ع) از مکان های زیارتی این روستاست که در گذشته بنایی زیبا و منحصر به فرد بوده است، اما به دلیل بازسازی بنای اصلی تخریب شده.