روستای سرولات

قلعه گردن تول لات
قلعه گردن تول لات
آبان ۲, ۱۳۹۷
مراکز ورزشی رودسر
آبان ۲۶, ۱۳۹۷
روستای سرولات

روستای سرولات ؛ روستای سرسبز چابکسر

روستای سرولات یکی از روستاهای زیبا و سرسبز شهر چابکسر است. به نوعی این روستا را شرقی ترین روستای استان گیلان می دانند.  روستای سرولات در ۳ کیلومتری جنوب چابکسر قرار دارد که از این جهت فاصله بسیار کمی با این شهر دارد.

وقتی به روستای سرولات می رسید فرقی نمی کند در کجا باشید: در مسیر روستا، در واحد اقامتی یا هر جای دیگر منظره زیبای این روستا شما را به وجد خواهد آورد. این روستا در کنار رود آچی رود قرار گرفته است که نقش مهمی در زندگی و فرهنگ مردم این روستا دارد.

در این روستا شما می توانید فعالیت های متفاوتی را تجربه کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

 

فعالیت های تفریحی در روستای سرولات

تماشای مناظر سرسبز:

به هر سو که بنگرید طبیعت زیبا و سرسبز روستای سرولات شما را متحیر خواهد کرد. اگر خوش شانس باشید زمانی در این روستا حضور داشته باشید که مه این روستای زیبا را در آغوش گرفته باشد. در این صورت است که می توانید حضوری لذت بخش در این روستا داشته باشید.

عکاسی :

طبیعت زیبای سرولات آن را به یکی از بهترین سوژه های عکاسی تبدیل کرده است. به هر سو که بنگرید می توانید محلی را برای عکاسی انتخاب کنید.

همینطور در این روستا می توانید لباس سنتی قرض بگیرید و با عکسبرداری یک یادگاری زیبا از خود به جا بگذارید.

پیک نیک :

روستای سرولات به دلیل محیط ویژه ای که دارد می تواند محل مناسبی رای گذران یک روز تعطیل باشد. همینطور می توانید در کنار رود آچی رود ساعتی چند را بگذرانید.

غذاهای محلی:

به جرات می توان گفت سرولات بخش عمده ای از معروفیت و محبوبیت خود را مدیون رستوران خاور خانوم است. این رستوران به دلیل غذاهای محلی خود از محبوبیتی بی اندازه برخوردار است . پس از معروفیت رستوران خاور خانم رستوران های زیادی در این روستا پدید آمد که این روستا را تبدیل به یکی از مقاصد برای گردشگری غدا تبدیل کرد.

 

 

 

مسیر سرولات :

برای رسیدن به روستای سرولات باید خود را به شهر چابکسر برسانید. برای این کار دو راه دارید یا می توانید از استان مازندران و شهر رامسر اقدام کنید یا از طریق مسیر استان گیلان به چابکسر برسید. اگر از سمت رامسر وارد چابکسر می شوید باید راه را درون شهر ادامه دهید تا به آخرین میدان، میدان سرولات برسید. از اینجا میدان را دور زده و به سمت کوه حرکت کنید. پس از سه کیلومتر به روستا می رسید.

اگر هم از سمت گیلان و شهرستان رودسر می خواهید به چابکسر برسید باید جاده ساحلی را تا کلاچای و بعد از آن تا میدان سرولات ادامه دهید. در نزدیکی میدان دو پمپ بنزین و گاز را می بینید. راه را ادامه دهید و در میدان به دست راست و رو به کوه بپیچید. روستا در انتظار شماست.