رتبه دوم گیلان در بهسازی مسکن روستایی

اجرای نمایش تئاتر ۳۳ درصد نیل سایمون در رشت
تیر ۱۱, ۱۳۹۷
به بهانه‌ی سالگرد فوت دکتر محمد معین
تیر ۱۳, ۱۳۹۷

رتبه دوم گیلان در بهسازی مسکن روستایی

امسال ۱۵هزار مسکن روستایی در استان گیلان به وسیله‌ی بنیاد مسکن استان مقاوم سازی می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان از مقاوم سازی ۱۵هزار واحد مسکن روستایی در این استان خبر داد.

مهندس محمد اکبرزاده گفت: بنیاد مسکن استان گیلان از ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۶ تاکنون با اعتبار یک هزار و ۷۳۱ میلیارد ریال توانسته است شش هزار و ۱۶۳ پروژه بخش روستایی و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به بهره‌برداری برساند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان سپس بیان کرد بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای ۲۲ هزار و ۳۸۹ نفر در استان گیلان اشتغال موقت ایجاد شده است. وی افزود: پنج هزار و ۳۶۷ واحد از پروژه‌های یاد شده مختص پروژه‌ی بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی بوده است.

وی گفت: گیلان، دومین استان برتر کشور در بخش بهسازی مسکن روستایی است. پیش از این تسهیلات بهسازی و مقاومسازی مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون ریال بوده است. هم‌اکنون این میزان به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش یافته که می‌تواند به بهبود وضعیت در این زمینه بیانجامد.

مهندس اکبرزاده سهمیه‌ی مقاوم‌سازی واحد‌های روستایی را برای استان گیلان در سال ۹۷ (امسال) ۱۵ هزار واحد مسکونی عنوان نمود و بیان کرد: از ابتدای فعالیت بنیاد مسکن تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در این استان مقاومسازی شده است و با بهسازی و مقاوم‌سازی ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی، گامی دیگر برای توسعه‌ی روستا‌های استان گیلان برداشته خواهد شد.

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳

منبع: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی